Kedvezményezett neve: MISKOLCI EGYETEM
Konzorciumi tagok: BorsodChem Zrt.
Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft.
Robert Bosch Energy and Body Systems Kft.
Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft.
Projekt címe: Korszerű anyagok és intelligens technológiák FIEK létrehozása a Miskolci Egyetemen
Pályázati kiírás megnevezése: GINOP-2.3.4-15 - Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ -Kutatási infrastruktúra fejlesztése
Projekt azonosító száma: GINOP-2.3.4-15-2016-00004
Szerződött támogatás összege: 4 807 712 075 HUF
A támogatás mértéke (%-ban): 82,42 %
Megvalósítás kezdete: 2016. 12. 15.
Megvalósítás vége: 2021. 10. 31.
Korszerű anyagok és intelligens technológiák létrehozása címmel indított útjára közös projektet a Miskolci Egyetem, a BorsodChem Zrt., a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft., a Starters E-Components Generators Automotive Hungary Kft., valamint az Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. (ÉMI) a Felsőoktatási Ipari Együttműködési Központ (FIEK) közös kutatói hálózatának keretében.
Cél a fejlett technológiákat alkalmazó iparvállalatok kutatás, fejlesztési és innovációs igényeinek feltérképezése, és azok piaci alapon történő kiszolgálása. A projekt a kiválóság jegyében, a piaci igények figyelembe vételével és a létrehozott K+F+I eredmények gazdasági hasznosíthatóságának elve mentén valósul meg.
A FIEK projekt közel 5,8 milliárd forint értékben valósít meg 9 termékprototípust, 6 új anyagminőséget és 3 anyag prototípust, 8 új technológiai eljárást, 1 előírást és 3 készterméket, mindezeket legalább 16 iparjogvédelmi oltalom keretében. Elsősorban korszerű anyagok, modern anyagtechnológiák, valamint intelligens irányítási és automatizálási rendszerek kifejlesztése kezdődik meg.
A Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. - hozzáadott értékét tekintve - hazánk és a régió meghatározó járműipari alkatrészgyártójaként a rá jellemző innovációs kultúra és innovatív gondolkodás révén az elsődleges piaci igények kiszolgálását célozza, illeszkedve a nemzetközi járműipari tendenciákhoz, vagyis az e-mobilitáshoz és az ipar 4.0 elvárásaihoz.
A fejlesztés során megoldandó konkrét feladatok a következők:
A projekt sikeres lezárásával a kifejlesztett EMC árnyékoló technológiák a járműiparban széleskörűen használhatók, mivel a sugárzott zavarokkal szemben támasztott követelmények egyre szigorúbbak minden piaci szegmensben.
A könnyen gyártható hővezető műanyagok a főleg elektronikai eredetű hulladék hőt nem külön komponens (hűtőborda) segítségével, hanem költséghatékony módon a hőforrás termék burkolatán keresztül képesek átadni a környezetnek.
A kifejlesztett kiegyensúlyozási technológiának köszönhetően a forgó alkatrészek alacsonyabb vibrációszintje garantálható.
A fejlesztett alapanyagú ventilátorkerék alacsonyabb előállítási költséggel teljesíti a követelményeket.
A fenti fejlesztések amellett, hogy a modul egyes tulajdonságait javítják, megfelelnek a szigorú autóipari előírásoknak és az élettartam követelményeknek is. Az új generációs klíma befúvó modul fejlesztése jelenlegi és az elemzések alapján jövőbeli, nemzetközi piaci igényeket elégít ki.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu