„Zések”, avagy a digitális bennszülöttek, akik egyszerre bátrak és tudatosak, őszinték és kritikusak. Vajon hogyan vélekednek az 1997 és 2012 között születettek az innovációról, a jövő munkahelyéről, és mi az, amit szerintük az élhetőbb jövőért tennünk kell? Z-generációs példaképekkel, izgalmas kutatási eredményekkel, inspiráló kerekasztal-beszélgetésekkel, a jövő innovátoraival és a legújabb gyógyszeripari és autóipari megatrendekkel érkezik az idei Bosch×Richter Innovátorok Napja, mely ezúttal a Z-generációt állítja fókuszba.
Napjaink legégetőbb, jövőnket is meghatározó kérdései kerülnek terítékre szeptember 25-én a Bosch×Richter Innovátorok Napján, a Bosch Budapest Innovációs Kampuszon. A konferenciát az ikonikus alapítók, Robert Bosch és Richter Gedeon, koruk meghatározó innovátorai előtt tisztelegve, hagyományteremtő jelleggel tavaly hívta életre Magyarország két vezető nagyvállalata.
Az idei eseményen a Bosch és a Richter hazai és nemzetközi vezető szakértői többek között olyan kérdésekre keresik a választ, hogy mivel közlekedünk és hogyan gyógyulunk majd 5-10 év múlva, milyen üzenetet hordoz az alapítók életműve a Z-generáció számára, és milyen új dimenziók nyílnak meg az innovációban az ökoszisztéma, a felsőoktatás és a nagyvállalatok egyedülálló együttműködésével.
Z-generációs példaképek a Bosch×Richter Innovátorok Napján
A Bosch×Richter Innovátorok Napja előadói és beszélgetőpartnerei között megtaláljuk a Z-generáció sikeres startuppereit. Wettstein Albert, a Munch alapítója, továbbá Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója és Silur – Ábrahám Endre, etikus hacker többek között az újítás iránti vágyról, motivációról és az „innovátor-karrierről” is megosztják gondolataikat. A fiatalok innovációval kapcsolatos attitűdjeiről szóló közvélemény-kutatás legfrissebb eredményeit pedig Steigervald Krisztián generációkutató ismerteti a helyszínen.
A rendezvényen bemutatkoznak a jövő Z-generációs innovátorai, az idén első alkalommal meghirdetett Bosch×Richter Ipari Innovációs Díj nyertesei is. A Bosch és a Richter közös pályázatának célja, hogy innovatív gondolkodásra és fenntartható megoldások fejlesztésére ösztönözze a felsőoktatásban tanuló diákokat a mobilitás és az egészségügy területén.
A Bosch×Richter Innovátorok Napja műsorvezetői Krizsó Szilvia és Miller Dávid lesznek.
Futurisztikus séta a Bosch és a Richter látogatóközpontjaiban
A rendezvényen az érdeklődők a Bosch és a Richter legújabb fejlesztéseiből is ízelítőt kaphatnak a helyszíni kiállítási standokon. Látható lesz többek között a Bosch és a BME közösen fejlesztett eTipo tesztjárműve, amely a legkorszerűbb elektromos hajtásláncra épül, és egy oldtimer formavilágú valódi versenyautóban ölt testet.
A Bosch×Richter Innovátorok Napján a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A résztvevőknek lehetőségük nyílik a Bosch Rexroth CU.BE és a Richter látogatóközpontjának felfedezésére is.
További információ, részletes program és regisztráció: https://boschxrichter.hu
Varga Zita Hella
Telefon: +36 70 667-6374
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2023-as pénzügyi évben 2207 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 343 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 18 300 munkatársat foglalkoztat (2023. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 429 000 munkatársat foglalkoztat (2023. december 31-én) és 2023-ban 91,6 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végez tevékenységet, ezek a mobilitás, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. A vállalat célja, hogy üzleti tevékenysége során technológiáin keresztül olyan trendeket határozzon meg, mint az automatizálás, az elektromosítás, a digitalizáció, a hálózatba kapcsolás és a fenntarthatóságra való összpontosítás. A Bosch régiókon és iparágakon átívelő, széles körű jelenléte tovább erősíti innovációs erejét és stabilitását. A szenzortechnológia, a szoftverek és a szolgáltatások terén szerzett, bizonyított szakértelmének köszönhetően a Bosch komplex megoldásokat kínál ügyfelei számára. Emellett a vállalatcsoport a hálózatba kapcsolás és a mesterséges intelligencia területén szerzett tudását felhasználóbarát, fenntartható termékek fejlesztésére és gyártására is alkalmazza. A Bosch célja, hogy „Életre tervezve” technológiájával hozzájáruljon az emberek életminőségének javításához és a természeti erőforrások megőrzéséhez. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak több mint 60 országban működő csaknem 470 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 136 telephelyen mintegy 90 000 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 48 000 szoftvermérnököt.
A vállalatot 1886-ban Robert Bosch (1861-1942) „Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként” alapította Stuttgartban. A Robert Bosch GmbH tulajdonosi szerkezete szavatolja a Bosch csoport vállalati önállóságát. Ez lehetővé teszi a vállalat számára jelentős, a jövő biztosítása érdekében történő befektetések megvalósítását. A Robert Bosch GmbH üzletrészeinek 94 százaléka a Robert Bosch Stiftung GmbH közhasznú alapítvány tulajdonában van. A maradék üzletrészek a Robert Bosch GmbH-nál és a Bosch család tulajdonában lévő társaságnál vannak. A szavazati jogok többsége a Robert Bosch Industrietreuhand KG-é, amely a vállalati társasági jogokat is gyakorolja.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse
Richter:
A Richter magyarországi központú, innovációra épülő, specializált multinacionális gyógyszercég. A magyar irányítású Richter tevékenysége vertikálisan integrált: gyógyszergyártással, kutatás-fejlesztéssel, kereskedelemmel, valamint marketinggel foglalkozik. Stratégiája az organikus növekedésre alapoz, célirányos akvizíciós tevékenységgel kiegészítve, elsősorban a nőgyógyászat területén. A cég küldetése, hogy az egészség megőrzését és az életminőség javítását szolgálja, többek között olyan magas hozzáadott értékű, originális és bioszimiláris termékek piacra vitelével, melyeknek a fejlesztésében és előállításában speciális tudása van. A 123 éves múlttal rendelkező Richternek az anyavállalat mellett öt országban működnek termelő leányvállalatai, termékeit saját piachálózatán keresztül a világ csaknem száz országába juttatja el. A Társaság közel 12 ezer főt foglalkoztat, árbevétele 2023-ban meghaladta a 2,1 milliárd eurót. A Richter Csoport tevékenységét hazai és nemzetközi munkatársai elkötelezettségére, évszázados gyártási és kutatási tapasztalatára alapozza, valamint szorosan együttműködik stratégiai partnereivel annak érdekében, hogy innovatív készítményeit elérhetővé tegye világszerte.
A Richter a legnagyobb magyar gyógyszergyártó. A cég öt világrészre kiterjedő értékesítési tevékenységet folytat, valamint több mint ötven országban van közvetlen jelen. A Richter Csoport összesen 64 tagvállalatból áll, melyből 47 vállalat profilja a gyógyszergyártás és -értékesítés, 8 vállalat foglalkozik gyógyszer nagy- és kiskereskedelemmel, 9 vállalat pedig egyéb, szolgáltatói tevékenységgel.
A Társaság gyógyszergyártási árbevételének 93%-a exporttevékenységének eredménye: 2023-ban 1820,2 millió euró. Legnagyobb nemzetközi piacaink: USA, Oroszország, Lengyelország, Németország és Spanyolország.
A Richter az egyik legnagyobb foglalkoztató, hazánkban 5600 főnek ad munkahelyet közvetlenül, a beszállítói körén keresztül pedig további 13000 embernek. Az 1901-ben alapított Richter az egyetlen olyan hazai, a nemzetközi piacokon is meghatározó gyógyszercég, amely külföldi szakmai befektető nélkül, magyar irányítással működik. Ennek megfelelően a vállalatvezetés a döntéseket a magyar nemzetgazdaság érdekeit szem előtt tartva hozza meg. A Richter Magyarországon folytatja kutatási tevékenységét, itt valósít meg beruházásokat, fizet adót. A külföldi piacokon megtermelt nyereségét is belföldön forgatja vissza, ezzel jelentősen hozzájárulva hazánk versenyképességének növeléséhez. A Richter nemzetgazdasági hozzájárulása 2023-ban több mint 188 milliárd forintot tett k i adók, beruházások, valamint kutatás-fejlesztési ráfordítások formájában.