A gépjárműiparban az egyik legnagyobb trend az elektromobilitás (eMobility, EM), a Boschnál a járművek villamosítása világszerte az egyik stratégiai fókusz. Az elektromobilitás technológiája jelentősen hozzájárul a jobb életminőséghez, mindenekelőtt a lokálisan tisztább levegő, és a jelentősen alacsonyabb forgalmi zajterhelés által.
A járművek hajtásláncának villamosítása komoly hatással van a gépjármű egyéb rendszereire, valamint azok viselkedésére is. Ezek a hatások, kölcsönhatások jelenleg csak részben vagy egyáltalán nem ismertek, feltárásra várnak. A 2020-2.1.1-ED-2020-00062 számú projekt főbb feladatai a különböző járművek elektromos, valamint hibrid hajtásláncainak, továbbá egyéb specifikus rendszereinek fejlesztéséhez szükséges egyes tevékenységek megvalósítása. Az elektromobilitás témaköre lefedi a teljes mérnöki fejlesztési tevékenység területeit, a hardverfejlesztést (elektronikai és mechanikai), a szoftverfejlesztést, a rendszerfejlesztést, a validációt, az applikációt és a tesztelést, valamint az ezeket összefogó projektmenedzsmentet. A Bosch a tervek szerint képes lesz a járművek elektromos hajtásláncaihoz szükséges teljes energia-tárolási, energia-átalakítási, erőátviteli és szabályozási rendszert biztosítani.
A Robert Bosch Kft. Budapesti Fejlesztési Központjának célja, hogy az elektromos- és hibrid hajtásláncok, valamint az ehhez a technológiához kapcsolódó egyéb műszaki megoldások terén a Bosch csoport egyik legfontosabb kutatási és fejlesztési kampuszává váljon, illetve Közép-Kelet-Európa meghatározó K+F központjaként működjön hosszútávon.
A 2020-2.1.1-ED-2020-00062 számú projekt tervezett költségvetése 5 028 062 751 forint, ebből 1 504 974 650 forint vissza nem térítendő támogatás. A projekt a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosított támogatással valósul meg.
A Budapesti Fejlesztési Központ a Robert Bosch Kft. részeként 2005-ben alakult, mintegy 3000 fejlesztőmérnökével ma már Európában – Németország után – a legnagyobb autóipari fejlesztési központ a Bosch csoporton belül. A Budapesti Fejlesztési Központ a Bosch világszintű fejlesztéseinek egyre hangsúlyosabb helyszíne, fontos szerepet játszik az automatizált- és az elektromos mobilitás fejlesztésében, emellett a Bosch csoport egyik legjelentősebb gépjárműelektronikai kutató-, fejlesztő- és tesztközpontja.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17 000 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 402 600 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én) és 2021-ben 78,7 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az ipar 4.0-hoz és a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét a szenzortechnológia, valamint a szoftverek és szolgáltatások területén, továbbá saját IoT-felhőjében hasznosítva kínál ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy megkönnyítse a hálózatba kapcsoltságot olyan termékekkel és megoldásokkal, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A Bosch csoport világszerte több mint 400 telephelye 2020 első negyedéve óta karbonsemleges. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 128 telephelyen 76 100 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 38 000 szoftvermérnököt.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse