A Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. a Széchenyi 2020 program keretében elnyert 178,64 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatás segítségével Vállalati Képző Központ rendszerének kialakítása és működtetése, GINOP-6.1.8-17 nyertes projektet valósít meg azzal a céllal, hogy a vállalat gyorsabban tudjon reagálni képzéseivel az ipari igényeire és a munkaerő-piaci kihívásokra. A projekt kétéves megvalósítási szakaszában termelési területen dolgozó munkatársak, vezetők, munkaerőpiacról érkező álláskeresők és a beszállítók munkatársai is részt vesznek a képzéseken.
A Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. 2012 óta vesz részt a duális szakképzésben a partneriskolákkal együttműködve, a szakember-utánpótlás céljából. 2000 m2-es oktatási központunk 23 munkatársa biztosítja a hátteret a duális szakképzésben tanuló és a jövőben leendő munkavállalóink, a termelésben dolgozó munkatársaink szakmai tudásának további szélesítéséhez.
A járműipar az egyik leggyorsabban fejlődő iparág, így vállalatunk életében is egyre nagyobb szerepet kap a felnőttképzés, ahol a saját munkatársaink ismereteit folyamatosan bővítjük. A termelési területeken dolgozó munkatársaink közül kerülnek kinevezésre a terület későbbi vezetői, akiknél a szakmai és műszaki kompetenciák mellett elengedhetetlen a szociális és vezetői kompetenciák fejlesztése is. A gyártási területen dolgozó munkatársaink részére az Ipar 4.0 által megkövetelt informatikai szaktudás alapját is biztosítjuk.
Vállalatunk lépésről-lépésre fejleszti folyamatait annak érdekében, hogy az Ipar 4.0 adta lehetőségeket minél több gyártási területen alkalmazni tudja, így a vállalati képzésben is egyik fókusz területté vált az Ipar 4.0 ismeretek bővítése. Képzéseink során elsajátítjuk a digitalizáció, internet, BIG DATA, PLC, robotika, mobil kommunikációs technológiákat.
A programban olyan OKJ-s szakképzés megvalósítása is szerepel, ahol kifejezetten a munkaerőpiacon lévő hátrányos helyzetű embereket szeretnénk megtalálni és képezni együttműködve a helyi Kormányhivatallal. A képzések egy részének megvalósításához felnőttképzési engedély megszerzését tervezzük. Vállalatunk ezen program által hosszú távon képes lesz a szakember-utánpótlását megoldani, valamint a munkatársak szakmai ismereteit magas szinten tartani. A GINOP-6.1.8-17-2018-00001 azonosító számú projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg várhatóan 2020. 10. 01-ig.
Varga Zita Hella
Telefon: +36 70 667-6374
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős, hazánkban kilenc leányvállalattal rendelkező vállalatcsoport, Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett. A 2018-as üzleti évben a Bosch csoport teljes árbevétele 1317 milliárd forint, magyarországi konszolidált forgalma – amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek – 251 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport közel 14 800 munkatársat foglalkoztat (2018. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 410 000 munkatársat foglalkoztat (2018. december 31-én) és 78,5 milliárd euró árbevételt ért el 2018-ban. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az intelligens városokhoz, a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz, és a hálózatba kapcsolt gyártáshoz. Szakértelmét az érzékelők technológiájában, a hálózatba kapcsolt szoftverek és szolgáltatások területén, valamint saját IoT felhőjében is hasznosítja, ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat kínál egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja innovatív megoldások létrehozása a hálózatba kapcsolt világ számára. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 460 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch mintegy 68 700 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén világszerte közel 130 telephelyen.
A vállalatot 1886-ban Robert Bosch (1861-1942) „Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként” alapította Stuttgartban. A Robert Bosch GmbH tulajdonosi szerkezete szavatolja a Bosch csoport vállalati önállóságát. Ez lehetővé teszi a vállalat számára jelentős, a jövő biztosítása érdekében történő befektetések megvalósítását. A Robert Bosch GmbH üzletrészeinek 92 százaléka a Robert Bosch Stiftung GmbH közhasznú alapítvány tulajdonában van. A szavazati jogok többsége a Robert Bosch Industrietreuhand KG-é, amely a vállalati társasági jogokat is gyakorolja. A maradék üzletrészek a Bosch családnál és a Robert Bosch GmbH-nál vannak.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse