Hatvan – 2021 januárjától Dr. Arne Ziegenbein a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. új gazdasági ügyvezető igazgatója. A német szakember a nyugdíjba vonuló Wolfgang Steint váltja a pozícióban, aki 2017 januárja óta volt a hatvani Bosch gyár menedzsmentjének tagja. Az új gazdasági gyárigazgató, aki az elmúlt években a vállalat németországi és indiai telephelyein dolgozott vezető pozíciókban, ismerősként tér vissza Hatvanba, mert 2009 és 2014 között ő felelt a telephely logisztikai és kontrolling részlegeiért.
Dr. Arne Ziegenbein közel 14 éve dolgozik a Boschnál. A szakember az aacheni Rajna-Vesztfália Műszaki Egyetemen végzett okleveles villamosmérnöként, később a hágai egyetemen üzleti tudományokból szerzett mesterdiplomát, majd a zürichi műszaki egyetemen szerzett PhD-fokozatot. Szakmai pályáját 2002-ben az ETH Zürich Műszaki Egyetem Vállalati Tudományok Központjának tudományos munkatársaként és projektmenedzsereként kezdte, majd 2007-ben a Boschnál folytatta karrierjét. Két Stuttgartban eltöltött év után Magyarország következett, ahol a vállalat hatvani gyárában logisztikai és kontrolling területeken töltött be vezetői pozíciókat. 2015-től Indiában folytatta szakmai pályáját, ahol a vállalat bengalurui járműelektronikai gyárát irányította. Ezt követően, 2017 és 2020 decembere között a stuttgarti Bosch-központban a vállalati teljesítmény-ellenőrzési, kockázatkezelési, valamint egyesülésekért és felvásárlásokért felelős részleg alelnöke volt.
„Nagy öröm és megtiszteltetés számomra, hogy mostantól a Bosch legnagyobb autóipari elektronikai gyárának vezetőjeként dolgozhatok itt, Hatvanban” – hangsúlyozta kinevezése kapcsán Dr. Arne Ziegenbein. „Az a célom, hogy a folyamatainkat, a szervezetet és a teljesítményt tovább fejlesszük, erősítve ezáltal a gyár versenyképességét. Nagy hangsúlyt fektetünk a jövőben a termelési és ellátási lánc digitalizációjára, amely nélkülözhetetlen ahhoz, hogy gyárunk továbbra is a világ élvonalában maradjon” – tette hozzá a szakember.
A Robert Bosch Elektronika Kft. 1998-ban alakult Hatvanban, a gyár a Bosch csoport gépjármű-elektronika részlegének legnagyobb gyártóközpontja a világon. Az elmúlt évtizedekben világszerte több százmillió járművet szereltek fel a hatvani telephelyen készült különböző elektronikákkal. A vállalat stratégiai célja, hogy munkavállalói szakértelmének, valamint csúcstechnológiát képviselő gyártási megoldásainak folyamatos fejlesztésével az automatizált, balesetmentes és környezetbarát autózás jövőjében aktív szerepet vállaljon.
Varga Zita Hella
Telefon: +36 70 667-6374
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős, hazánkban kilenc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéséként, a Bosch csoport Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett. A 2019-es üzleti évben a vállalatcsoport teljes árbevétele 1465 milliárd forint, magyarországi konszolidált forgalma – amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek – 259 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 15 000 munkatársat foglalkoztat (2019. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 400 000 munkatársat foglalkoztat (2019. december 31-én) és 77,7 milliárd euró árbevételt ért el 2019-ben. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az intelligens városokhoz, a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz, és a hálózatba kapcsolt gyártáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét az érzékelők technológiájában, a hálózatba kapcsolt szoftverek és szolgáltatások területén, valamint saját IoT felhőjében is hasznosítja, ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat kínál egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy olyan termékekkel és megoldásokkal könnyítse a hálózatba kapcsoltságot, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch 72 600 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén 126 telephelyen világszerte, többek között 30 000 szoftvermérnököt.
A vállalatot 1886-ban Robert Bosch (1861-1942) „Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként” alapította Stuttgartban. A Robert Bosch GmbH tulajdonosi szerkezete szavatolja a Bosch csoport vállalati önállóságát. Ez lehetővé teszi a vállalat számára jelentős, a jövő biztosítása érdekében történő befektetések megvalósítását. A Robert Bosch GmbH üzletrészeinek 94 százaléka a Robert Bosch Stiftung GmbH közhasznú alapítvány tulajdonában van. A maradék üzletrészek a Bosch családnál, a család tulajdonában lévő társaságnál és a Robert Bosch GmbH-nál vannak. A szavazati jogok többsége a Robert Bosch Industrietreuhand KG-é, amely a vállalati társasági jogokat is gyakorolja.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse