A ROBERT BOSCH KFT. KUTATÁSI ÉS TECHNOLÓGIAI INNOVÁCIÓS ALAP FINANSZÍROZÁSÁVAL MEGVALÓSULÓ PROJEKTJÉRŐL
Az 1991-ben létrehozott Robert Bosch Kft. (RBHU) értékesítési központ, a Bosch márkájú gépjárműalkatrészek, gépjármű-diagnosztikai készülékek, Bosch, Skil, Dremel típusú elektromos kéziszerszámok, Bosch márkájú termotechnikai berendezések és biztonságtechnikai rendszerek forgalmazási és vevőszolgálati feladatait végzi. Az RBHU-n belül 2000-ben létrejött, és azóta dinamikusan fejlődő Budapesti Fejlesztési Központban, mely a Bosch csoport egyik vezető európai kutató-fejlesztő központja, különböző gépjármű-elektronikai vezérlőrendszerek és mechanikus komponensek fejlesztését.
A központban több mint 1500 fejlesztőmérnök dolgozik, az autóipari tendenciáknak megfelelően projektjeik két fő trend köré épülnek, melyek a biztonság és a környezettudatosság. A vállalat a műszaki felsőoktatásban tanulókkal szoros és erős együttműködést alakított ki, rendszeresen bevonja a hazai egyetemistákat a technológiai fejlesztésekre irányuló programjaiba. A Bosch számos műszaki felsőoktatási intézménnyel együttműködik, kihelyezett tesztlaborjai amellett, hogy oktatási és demonstrációs célokat szolgálnak, alkalmasak arra is, hogy a Bosch gyárakban folyó fejlesztéseket, prototípusokat ezeken a berendezéseken teszteljék.
A 2013. június 3-án kezdődött ERNYO_13-1-2013-0007 projekt célja a pályázat eredményeként létrejött beruházással a legmodernebb autóipari trendek és az autógyártók igényeinek megfelelő technológiák fejlesztése a Robert Bosch Kft. által a Magyar Tudományos Akadémia Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, valamint a Miskolci Egyetem részvételével, annak érdekében, hogy azok a vezetők számára a lehető legbiztonságosabb, legmegbízhatóbb és energiahatékonyabb vezetési élményt biztosítsák. A projekt keretében az utasbiztonságot, a vezetési asszisztenciát, a megbízhatóságot, az energiahatékonyságot és a környezettudatosságot szolgáló technológiák fejlesztése történt.
A projekt összköltségvetése meghaladja a 6 842 006 427 Ft-ot, melyből 2 000 000 000 Ft vissza nem térítendő támogatás, melyet a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap finanszírozott.