Budapest - a Bosch csoport újabb mérföldkőhöz érkezett budapesti központja építésében, és ennek alkalmából november 8-án bokrétaünnepséget szervezett. Az építkezés 18 milliárd forintos beruházásból megvalósuló második üteme 2015-ben fejeződik be. Az új központ összterülete a két főépülettel együtt csaknem 32 ezer négyzetméter. Az épületek elrendezése és a terek kialakítása a jól ismert egyetemi campusok mintáját követi. A második, most épülő főépületben közel ezer fő részére kerülnek kialakításra irodák, kutatólaborok, tanműhelyek, közösségi és inspirációs terek. Az új campus a Bosch csoport globális kutatási és műszaki fejlesztési tevékenységeinek jelentős hálózati csomópontjaként funkcionál majd.
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központja Németország után a második legnagyobb fejlesztőbázis Európában. Az innovációs fellegvárban hamarosan már 1000 mérnök dolgozik, mely a tavalyihoz képest 300 fővel nagyobb létszám. "A mérnökeink és kutatóink közötti még szorosabb hálózati kapcsolat kialakításával kreativitásra ösztönzünk és felgyorsítjuk az üzleti egységeink közötti tudástranszfert." - jelentette ki Oliver Schatz a Robert Bosch Kft. műszaki területekért felelős elnöke.
A központ építészeti tervezése során az ott dolgozók szükségleteit is szem előtt tartották. Az épületek közötti rövid távolságok célja egyaránt a kommunikáció és a multidiszciplináris együttműködés előmozdítása. A campus közepén vízfelületekkel övezett tágas zöld terek is helyet kapnak majd. A létesítmények tervezése során a szakértők és a Bosch munkatársai között folyamatos egyeztetések zajlanak annak érdekében, hogy a leginnovatívabb irodai- és munkahelyi koncepciót sikerüljön kialakítani a dolgozók számára. A Bosch nagy hangsúlyt helyez a környezetbarát technológiákra, melyek során olyan anyagok és berendezések alkalmazása a cél, amelyek elősegítik az erőforrások megőrzését. A Bosch saját termékeit építi be a fűtés, légkondicionálás és belépésvezérlés terén is, emellett az épületek a Bosch betörés- és tűzriasztó rendszereivel lesznek felszerelve.
"Kiemelt törekvésünk, hogy az épületek és a terek kialakítása maximálisan hozzájáruljon mérnökeink hatékony szellemi munkájához. Az "Életre tervezve" stratégiai kötelezettsége ismét megnyilvánul: inspiráló, kreatív és innovatív munkakörnyezetet biztosítunk." - mondta Javier González Pareja, a Bosch csoport hazai vezetője.
Az új kőbányai helyszínen tartott bokrétaünnepség alapját egy régi hagyomány képezi. Amikor egy újonnan emelt épület falai elérik a tetőszerkezet elhelyezéséhez szükséges magasságot, az építtető régi szokás szerint együtt ünnepli meg a munkálatok legnagyobb erőpróbát kívánó szakaszának teljesítését az építőmunkásokkal. Az ünnepségen résztvevők, az építőmunkások és a Bosch munkavállalók szalagokkal díszítettek fel egy kis fát, amely később egy daru segítségével a legfelső szintre került.
Mónika Hack
+36 70 510 5516
A Bosch 1899 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős vállalatcsoport, Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett. A 2012-es üzleti évben a hazánkban 10 leányvállalattal rendelkező cég teljes forgalma 594 milliárd forint, magyarországi forgalma - amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek - 133 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport 2012 végén 8500 munkatársat foglalkoztatott. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez kiterjedt kereskedő és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. 306 000 munkatárssal 52,5 milliárd euró árbevételt ért el 2012-ben. 2013-tól négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a gépjárműtechnika, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 50 országban működő mintegy 360 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch körülbelül 150 országban van jelen. Ez az egész világra kiterjedő fejlesztési, gyártási és értékesítési hálózat a további növekedés alapfeltétele. A Bosch 2012-ben mintegy 4,8 milliárd eurót költött kutatásra és fejlesztésre, és világszerte közel 4800 szabadalmi kérelmet nyújtott be. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai innovatív és hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az "Életre tervezve" szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu