Eger/Miskolc – 26. alkalommal is rajthoz álltak Egerben a mostani és egykori egyetemisták, főiskolások és a természetesen a magyarországi Bosch csoport munkatársai. Az április 9-i futóünnepen minden eddiginél több résztvevőt, természetkedvelő és lelkes szurkolót köszöntöttek a szervezők.
A váltófutás idén is csodálatos tájakon át vezetett és bár a szervezők újrarajzolták a verseny útvonalát, a varázslatos Bükk ösvényeit nem hagyták ki. Annál inkább szerették volna megóvni a futókat az autóktól és a szmogtól, ezért az Eger-Szilvásvárad szakaszt kivették a programból. Az idei verseny újdonsága, hogy ötfős csapatok is indulhattak, így a felkészültebb futók akár félmaratoni távokat is teljesíthettek a Szarvasűzők verseny keretében. „Én nemcsak beszélek róla, hanem csinálom is. Csapatban futok, ahogy csapatban is dolgozom. Ez a Bosch ereje. Egyének erejének, egyének teljesítményének az összeadása. De ennél sokkal több: a közös futás, a közös szórakozás közösséget formál, ami előre visz minket a munkában. A Bosch hosszú évek óta támogatja azokat a kreatív és hasznos kezdeményezéseket, ahol a leendő fiatal munkavállalók testközelből is megtapasztalhatják a csapatban való gondolkodás és az igazi együttműködés élményét. Nagy öröm számomra, hogy a verseny névadó támogatójaként a Bosch csoport egy sporteseményen keresztül is példát mutathat.” – mondta el kérdésünkre Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője.
A Szarvasűzők elnevezésű váltófutóverseny hat részből, azon belül pedig összesen 12 szakaszból áll négy újraindítási ponttal. A 83 kilométeres távot minden évben különböző nehézségű szakaszokra osztják, így mindenki talál felkészültségének és erejének megfelelőt. Az április 9-én teljesített váltófutást a hagyományokhoz hűen, a szarvas jelmezbe öltözött helyiek indították, akik bottal ütötték Bonifác nyomát. Őket követte aztán a teljes mezőny, a változatos vonalvezetésű, nehezebb és könnyebb részekkel is tarkított úton. A verseny a futás öröméről és a természet szépségeiről szólt, de a csapatmunka is komoly hangsúlyt kapott. A közös erőfeszítések hamar életre szóló barátságokat szülnek. Mindenki egymásra utalt, hiszen a csapatok csak együtt érhetnek célba. Ha egy versenyző feladja, azzal a csapat is kiesik a további versengésből. A győzelemhez kitartás, kreativitás, küzdeni tudás és a fokozott egymásra figyelés egyaránt szükséges. „Mindig is szerettem futni, mert ez olyan, amit saját magad érsz el, a saját erődből. Bármerre mehetsz, gyorsan vagy lassan, tőled függ, amíg a lábaid bírják és győzöd szusszal. A Szarvasűzők versenyei arra tanítottak meg, hogy a csapatban futásnál nincs felemelőbb érzés, ezért is vagyok büszke arra, hogy idén több szakaszon is futhatok.” – mondta González.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch 1899 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős vállalatcsoport, Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett. A 2014-es üzleti évben a hazánkban 9 leányvállalattal rendelkező Bosch csoport teljes forgalma 825 milliárd forint, magyarországi forgalma – amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek – 183 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport 2015. április 1-jén 10 500 munkatársat foglalkoztatott. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte megközelítőleg 375 000 munkatársat foglalkoztat (2015. december 31-én). Az előzetes adatok alapján több mint 70 milliárd euró árbevételt ért el 2015-ben. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata mintegy 150 országot fed le. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch a kutatás és fejlesztés területén 55 800 munkatársat foglalkoztat világszerte mintegy 115 telephelyen. A Bosch csoport stratégiai célja innovatív megoldások létrehozása a hálózatba kapcsolt világ számára. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu