Miskolc – Tovább erősíti együttműködését a Miskolci Egyetem és a Robert Bosch Power Tool Kft. az egyetemi hallgatók képzésében, a vállalat gyakornoki programjában. Az egyetem Gazdaságtudományi, valamint Gépészmérnöki és Informatikai Karáról már eddig is több száz hallgató szerzett gyakorlati tudást és munkatapasztalatot az elektromos kéziszerszámokat, akkumulátorokat gyártó vállalatnál. Az együttműködés eredményét jelzi, hogy csak idén mintegy kétszázan vesznek részt a programban, és a gyakornokok közül 2022-ben felvett munkatársak több mint nyolcvan százaléka a Miskolci Egyetemen szerzett diplomát.
A gyakornoki program eredményeinek összegzése kapcsán tartott találkozón Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. gyárigazgatója „Stratégiai partnerünk az utánpótlásban” elismerést adott át Veresné Prof. Dr. Somosi Mariann-nak, a Gazdaságtudományi Kar dékánjának, és Dr. Siménfalvi Zoltánnak, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánjának. Az eseményen részt vett Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora is.
Népszerű a Bosch gyakornoki programja
Főként a Gépészmérnöki és Informatikai, valamint a Gazdaságtudományi Kar hallgatói vesznek részt a Bosch és az egyetem közös gyakornoki programjában. A diákok rugalmasan, heti 20–40 órában dolgozhatnak, akár havonta változtathatják a munkaidejüket. Munkájukért a ledolgozott órák száma alapján bért és SZÉP-kártya-juttatást kapnak, továbbá a diplomások pótlékra is jogosultak. A programban résztvevők saját szakterületükön dolgoznak együtt egy–két főállású munkatárssal. A gyártástámogatás, a fejlesztés, a minőségbiztosítás, a HR, a beszerzés, a logisztika és a kontrolling a legnépszerűbb területek a hallgatók körében.
A jövő szakembereit képzik
A kéziszerszámgyár és az egyetem nemcsak a gyakornoki programban működik együtt. A Robert Bosch Mechatronikai Tanszék 2004-es indításában és a labor felszerelésében is tevékenyen részt vállalt a vállalat. Közös képzést is indítottak 2021-ben, a logisztikai csomagolásfejlesztő képzés és szakmérnök szakirányú továbbképzésen a legkorszerűbb, a piaci igényeket figyelembe vevő követelmények szerint oktatnak. A duális felsőfokú programban pedig a hallgatók a Bosch tapasztalt mentorainak segítségével bővíthetik tudásukat, már az első félévtől kezdve.
Varga Zita Hella
Telefon: +36 70 667-6374
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17 000 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 402 600 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én) és 2021-ben 78,7 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az ipar 4.0-hoz és a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét a szenzortechnológia, valamint a szoftverek és szolgáltatások területén, továbbá saját IoT-felhőjében hasznosítva kínál ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy megkönnyítse a hálózatba kapcsoltságot olyan termékekkel és megoldásokkal, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A Bosch csoport világszerte több mint 400 telephelye 2020 első negyedéve óta karbonsemleges. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 128 telephelyen 76 100 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 38 000 szoftvermérnököt.
A vállalatot 1886-ban Robert Bosch (1861-1942) „Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként” alapította Stuttgartban. A Robert Bosch GmbH tulajdonosi szerkezete szavatolja a Bosch csoport vállalati önállóságát. Ez lehetővé teszi a vállalat számára jelentős, a jövő biztosítása érdekében történő befektetések megvalósítását. A Robert Bosch GmbH üzletrészeinek 94 százaléka a Robert Bosch Stiftung GmbH közhasznú alapítvány tulajdonában van. A maradék üzletrészek a Robert Bosch GmbH-nál és a Bosch család tulajdonában lévő társaságnál vannak. A szavazati jogok többsége a Robert Bosch Industrietreuhand KG-é, amely a vállalati társasági jogokat is gyakorolja.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse