A miskolci versenyen az Alternatív Közgazdasági Gimnázium „Izidumbu Robotics” nevű csapata és a Bodrogkeresztúri Eötvös József Általános Iskola „Keresztúri Ninjagók” csapata jutott tovább a februári, országos döntőbe.
A verseny célja, hogy a fiatalok játékos formában sajátítsanak el műszaki és természettudományos ismereteket. A résztvevők megismerkednek a programozással, a robotokkal, a mesterséges intelligenciával, és más kompetenciákkal, mint az időgazdálkodás, az együttműködés vagy a hatékony kommunikáció. A feladatok lehetőséget adnak a szabad kísérletezésre, fejlesztik a fiatalok kritikai gondolkodását és kreatív problémamegoldó készségét a jövő kompetenciáit építő tevékenységeken keresztül.
„A jövő nem a robotoké, hanem azoké, akik megépítik, és programozzák azokat. A verseny megrendezésével szeretnénk segíteni a régióban élő fiataloknak, hogy megismerjék és megszeressék azokat az eszközöket, megoldásokat, kompetenciákat, amelyek a jövőt formálják. A Boschnál fontosnak tartjuk, hogy a következő generáció már most részese legyen az innovációnak, a jövő kollégái nyitottak és felkészültek legyenek, amikor eljön az idő, hogy munkába álljanak” – mondta Fükő László, a regionális selejtezőt szervező miskolci Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója.
A Bosch egyik alapértéke a tehetséggondozás. A miskolci kéziszerszámgyár a térség meghatározó ipari szereplőjeként felelősséget vállal a gyermekek szakmai orientációjában és a jövő kompetenciáinak fejlesztésében. Részt vesz a duális képzésben, így a miskolci szakiskolások a Bosch kéziszerszámgyárában, a közös működtetésű tanműhelyekben is tanulnak. Emellett a vállalat gyakornoki programjába is várja a fiatalokat.
A miskolci Bosch kéziszerszámgyár nem csupán a FIRST LEGO League világverseny regionális döntőjét szervezi, hanem azt is felméri, hogyan tudja szakmai ismeretekkel és eszközökkel támogatni a térség iskoláit, az induló csapatokat, hogy minél több diák érdeklődését keltse fel a műszaki és természettudományok iránt.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17 000 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 402 600 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én) és 2021-ben 78,7 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az ipar 4.0-hoz és a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét a szenzortechnológia, valamint a szoftverek és szolgáltatások területén, továbbá saját IoT-felhőjében hasznosítva kínál ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy megkönnyítse a hálózatba kapcsoltságot olyan termékekkel és megoldásokkal, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A Bosch csoport világszerte több mint 400 telephelye 2020 első negyedéve óta karbonsemleges. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 128 telephelyen 76 100 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 38 000 szoftvermérnököt.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse