Hatvan – Az áprilisi ünnepélyes avatás után szeptemberben elindul az első tanév Hatvanban, a Bosch kezdeményezésére létrejött Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban. A szeptember 2-i évnyitó ünnepségen részt vett Dr. Heidrich Balázs, a Budapesti Gazdasági Egyetem rektora, Dr. Jakab László, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem dékánja és Horváth Richárd, Hatvan polgármestere, a Bosch részéről Javier González Pareja, a magyarországi Bosch csoport vezetője és Volker Schilling, a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója.
Az ország első közösségi felsőoktatási képzési központja
A Budapesti Gazdasági Egyetemmel (BGE) együttműködve nemzetközi gazdálkodás felsőoktatási szakképzés, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME) pedig villamosmérnöki egyetemi alapképzés indult most Hatvanban. A Heves megyei város Közösségi Felsőoktatási Képzési Központja Magyarország elsőként átadott közösségi oktatást kínáló intézménye.
Az őszi félévet összesen 36 hallgató kezdi meg, közülük 34 a hatvani Bosch gyár munkatársa. „A központban induló képzések hiánypótló és magas szintű tanulási lehetőséget biztosítanak kollégáinknak, akik helyben bővíthetik szaktudásukat. Nemcsak ők, hanem a Bosch is profitál a képzésekből: a vállalatnak lehetősége nyílik a jó szakemberek megtartására, és a mérnökhiányra is megoldást kínálhat a Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ” – hangsúlyozta Javier González Pareja.
Tanulás és továbblépés
A BGE égisze alatt induló nemzetközi gazdálkodás felsőfokú szakképzés 4, a BME-vel együttműködésben startoló villamosmérnöki alapképzés pedig 8 féléves. Utóbbi képzésre főként szerviztechnikusok, míg előbbire többségében a gyártásban és a logisztikán dolgozó raktári munkatársak, operátorok jelentkeztek. „Célunk, hogy karrierlehetőséget biztosítsunk azáltal, hogy támogatjuk a kollégák felsőfokú tanulmányait” – hangsúlyozta Volker Schilling. Az előrelépési lehetőségekkel kapcsolatban hozzáfűzte: „a képzés után a szerviztechnikusok jó úton lesznek a mérnöki pozíciók felé. A BGE hallgatók a logisztika területén vevői kapcsolattartói vagy vevői tervezői karrierútra léphetnek tovább”.
Bosch-támogatás minden szinten
A Bosch már a képzési központ áprilisi átadásakor 23 laptopot adományozott az oktatás technikai hátterének fejlesztésére, hozzájárulva a Bosch számítástechnika tanterem kialakításához. A hatvani vállalat szervezésében az a több hónapos matematika és fizika érettségi előkészítő is lezajlott, amellyel a villamosmérnök szakra jelentkező munkavállalókat készítették fel a továbbtanulásra. A munkavállalók május-júniusban új érettségi vizsgát tettek ezekből a tantárgyakból, 80 százalékban jeles eredménnyel. Emellett teljesítették a BME és a hatvani Robert Bosch Elektronika Kft. által szervezett szakmai alkalmassági vizsgát is.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch 1899 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős vállalatcsoport, Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett. A 2014-es üzleti évben a hazánkban 9 leányvállalattal rendelkező Bosch csoport teljes forgalma 825 milliárd forint, magyarországi forgalma – amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek – 183 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport 2016. január 1-jén több mint 12 000 munkatársat foglalkoztatott. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte megközelítőleg 375 000 munkatársat foglalkoztat (2015. december 31-én) és 70,6 milliárd euró árbevételt ért el 2015-ben. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata mintegy 150 országot fed le. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch 55 800 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén világszerte mintegy 118 telephelyen. A Bosch csoport stratégiai célja innovatív megoldások létrehozása a hálózatba kapcsolt világ számára. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu