A Bosch bemutatja,hogy már ma megvalósítható a jövő hálózatba kapcsolt okosháza: az okosotthonok és -épületek terén kifejlesztett innovatív megoldások és szolgáltatások közös célja, hogy életünket naprakész technológiák segítségével könnyebbé, kényelmesebbé és energiatakarékosabbá tegye.
Felhőalapú Bosch-megoldás az épületgépészet és az épületmenedzsment támogatásáért
A Bosch hálózatba kapcsolt okosházak számára kifejlesztett felhőalapú megoldása, a Connected Building Platform, az épületgépészet és az épület érzékelőinek olyan adatait gyűjti össze, majd elemzi, mint például a levegőminőség és az emberi jelenlét helyiségenként. A hálózatba kapcsolt platform ezzel a még hatékonyabb épületmenedzsment alapjául szolgálhat, például a prediktív karbantartás támogatásával és a termelékenység növelésével, de az egyes helyiségek kihasználtságáról és a munkaállomások foglaltságáról is információval szolgál. A rugalmas munkaállomásokkal kialakított irodákban a dolgozók gyorsabban megtalálhatják a legközelebbi szabad helyeket, és a takarítás, illetve a karbantartás egyes folyamatai is gördülékenyebben működhetnek. Az emberi jelenlét érzékelése és a felszerelések helymeghatározása nagyban segítheti az ezáltal egyre okosabbá váló épületekben zajló munka- és "életfolyamatok" optimalizálását.
A Bosch szenzora tízszer kevesebb áramot fogyaszt
Az új, már-már extrém módon energiatakarékos MEMS-szenzor, a BMA400, a testen hordható elektromos eszközök (wearables) és a dolgok internete (Internet of Things; IoT) alkalmazásai számára jelenthet optimális megoldást. A kisméretű érzékelőt nagy teljesítménye mellett a jelenlegi termékekénél csaknem tízszer alacsonyabb áramfogyasztás jellemzi, jelentősen meghosszabbítva a különböző készülékek akkumulátorainak és elemeinek élettartamát. Az új gyorsulásérzékelő szenzor ebből fakadóan különösen érdekes lehet az olyan okosotthoni alkalmazások számára, mint például a biztonsági rendszerek (pl. riasztók, kamerák, mozgásérzékelők). Integrált és energiatakarékos lépésszámlálója révén továbbá a testen hordható elektromos eszközök (például normál karórák) jelentősebb fejlesztési költségek nélkül is kiegészíthetők további aktivitás felismerő funkciókkal.
Interaktív felhasználói felületen "léphetünk kapcsolatba" okoseszközeinkkel
Egyre szélesebb körben terjed a különféle kicsi és nagy elektronikus eszközök használata, legyen szó testen hordható kütyükről (wearables), vagy az okosotthonokat támogató megoldásokról, ezért egyre fontosabbá válik az ember és a technológia közötti kapcsolat fejlesztése, gördülékenyebbé tétele. Az ilyen megoldások kulcsfontosságú eleme lesz a Bosch mikroszkennere, amely rugalmas és intuitív virtuális felhasználói felületeket állít elő, majd azokat kiváló képminőségben, tetszőleges felületre vetíti. Az apró érzékelővel így igény szerinti, precíz felhasználói interfészek hozhatók létre egyebek mellett például háztartási eszközök, tabletek és robottársak számára. Az egyes eszközök felhasználóbarát módon működhetnek együtt az emberrel, harmonikusan integrálva önmagukat a mindennapjainkba.
Díjnyertes okoskamerák a biztonságosabb otthonokért
A 360 fok látószögű belső kamera és az Eyes külső kamera (mindkettő a 2017-es RED DOT AWARD elismeréssel kitüntetett fejlesztésként) önálló okosmegoldásként kapható, de 2018-tól, egyedi igény alapján akár a Bosch Smart Home komplex rendszermegoldásaiba is integrálható. A mozgásérzékelővel ellátott, intercomként is használható, okostelefonra kapcsolható kamerákkal emellett természetesen az otthonaink riasztóberendezése is fejlődik, mivel riasztás esetén a kamerafelvétel alapján is kiértékelhető az adott szituáció.
Mesterséges intelligenciával ellátott robotporszívó térképezi fel a lakást
A Bosch a konyhai hálózatba kapcsolt megoldások terén is úttörő, tavaly termékportfólióját minden eszközkategóriában hálózatba kapcsolható technológiákkal bővítette. Ezzel azonban még messze nem teljes az okosotthon felszereltsége: az idén jelenik meg a Bosch az első hálózatba kapcsolt, mesterséges intelligenciával ellátott robotporszívóval, a Roxxterrel a piacon, amivel egy lépéssel közelebb kerülünk a teljességgel okosnak számító otthonhoz.
A Roxxter nagyteljesítményű és hatékony segítőként különösen fejlett szenzorokkal pásztázza környezetét és interaktív térképet is készít róla. RoomSelect funkciójának köszönhetően egyedi munkafeladatok és tiltott területek (ún. No-Go Areas) is megadhatók számára, hogy véletlenül se kotnyeleskedjen olyan helyiségben, ahol semmi keresnivalója. Az Amazon Alexával hálózatba kapcsolva a Roxxter akár hangvezérléssel is irányítható. Például: "Alexa, porszívóztasd ki a Home Connect robottal a nappalit!" Tavaly ősz óta az Amazon Alexa segítségével már a Bosch okosotthon-kamerái (az első ilyen jellegű kameramegoldásként), 2018 tavaszától pedig a teljes Bosch Smart Home System is kezelhető hangvezérléssel.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 400 500 munkatársat foglalkoztat (2017. december 31-én) és az előzetes eredmények alapján 78 milliárd euró árbevételt ért el 2017-ben. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az intelligens városokhoz, a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz, és a hálózatba kapcsolt gyártáshoz. Szakértelmét az érzékelők technológiájában, a hálózatba kapcsolt szoftverek és szolgáltatások területén, valamint saját IoT felhőjében is hasznosítja, ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat kínál egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja innovatív megoldások létrehozása a hálózatba kapcsolt világ számára. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az "Életre tervezve" szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch 62 500 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén világszerte 125 telephelyen.
A vállalatot 1886-ban Robert Bosch (1861-1942) "Finommechanikai és Elektrotechnikai Műhelyként" alapította Stuttgartban. A Robert Bosch GmbH tulajdonosi szerkezete szavatolja a Bosch csoport vállalati önállóságát. Ez lehetővé teszi a vállalat számára jelentős, a jövő biztosítása érdekében történő befektetések megvalósítását. A Robert Bosch GmbH üzletrészeinek 92 százaléka a Robert Bosch Stiftung GmbH közhasznú alapítvány tulajdonában van. A szavazati jogok többsége a Robert Bosch Industrietreuhand KG-é, amely a vállalati társasági jogokat is gyakorolja. A maradék üzletrészek a Bosch családnál és a Robert Bosch GmbH-nál vannak.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse