Miskolc – A tíz éve indult miskolci duális képzési együttműködés megújításáról és kibővítéséről írt alá megállapodást a magyarországi Bosch csoport két miskolci telephelye és a Miskolci Szakképzési Centrum. Az együttműködés célja, hogy a járműipari alkatrészek, valamint elektromos hajtások gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Robert Bosch Energy and Body Systems Kft., valamint az idén húsz éve működő, elektromos kéziszerszámokat, akkumulátorokat gyártó Robert Bosch Power Tool Kft. számára utánpótlást neveljenek, valamint támogassák a szakképzési centrum tagiskoláiban a középfokú oktatást és a felnőttképzést.
A megállapodás értelmében a jövőben a Miskolci Szakképzési Centrum Andrássy Gyula Gépipari Technikuma és a Bláthy Ottó Villamosipari Technikuma mellett a Kandó Kálmán Informatikai Technikummal is együttműködik a Bosch. A duális képzésű szakokon a technikusnak és szakmunkásnak készülő diákok az iskola mellett a Bosch gyáraiban, a közös működtetésű tanműhelyekben is tanulnak. 2022 szeptemberétől a mechatronikai technikus, automatikai technikus, gyártósori gépbeállító és gépgyártás-technológiai technikus szakok mellett erősáramú elektrotechnikus szakon is képzik a fiatalokat.
Az együttműködés kiterjed a képzések tartalmának egyeztetésére, az új technológiák beépítésére a szakmai programba, a tananyag fejlesztésére, a szakmai gyakorlatokra, a szakoktatók továbbképzésére, a Bosch szakembereinek részvételére az elméleti oktatásban, valamint pályaorientációs és felnőttképzési programokra.
„A duális szakképzés utánpótlásunk egyik fontos pillérévé vált az elmúlt tíz évben a technikus és szakmunkás pozíciókban. Az együttműködés sikerét mutatja, hogy a több száz már végzett diák túlnyomórészt a két miskolci Bosch gyár egyikében helyezkedett el vagy aztán továbbtanult a későbbiekben. A most megerősített megállapodással megújítjuk és kibővítjük a miskolci duális képzést, hogy továbbra is a változó piaci igényeknek megfelelő, versenyképes tudást adjunk a diákoknak a Miskolci Szakképzési Centrummal együttműködve” – mondta Dr. Frank-Stephan Kupfer, a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. gazdasági ügyvezető igazgatója.
„Szakembereink nemzetközi szintű elméleti és gyakorlati tudásukkal vállalnak részt a duális képzésben, valamint a legmodernebb technológiával felszerelt gyakorló helyet biztosítunk a programban résztvevők számára. A gyakorlatspecifikus képzés komoly előnyt biztosít a diákoknak a munkaerőpiacon. Az aktuális igényeinknek megfelelően pedig készen állunk a végzett tanulók számára hosszú távú munkalehetőséget, ezáltal kiszámítható életpályát biztosítani – mondta Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. ügyvezető igazgatója.
Az együttműködési megállapodást a miskolci duális képzés tizedik évfordulója alkalmából szervezett nyílt napon írták alá. A rendezvényen játékos programokkal mutatták be a szakmákat és a tanműhelyeket több száz fiatal érdeklődőnek.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch termékeivel 1898 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős cégcsoport lett. Hazánkban a Bosch csoport nyolc önálló vállalat szoros stratégiai együttműködéseként Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója. A 2021-es pénzügyi évben 1711 milliárd forint teljes nettó árbevételt ért el, ebből a magyar piacra való csoporton kívüli értékesítésből származó árbevétele 273 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport több mint 17 000 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én). Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte mintegy 402 600 munkatársat foglalkoztat (2021. december 31-én) és 2021-ben 78,7 milliárd euró árbevételt ért el. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. Vezető IoT-vállalatként a Bosch innovatív megoldásokat kínál az intelligens otthonokhoz, az ipar 4.0-hoz és a hálózatba kapcsolt mobilitáshoz. A Bosch fenntartható, biztonságos és izgalmas mobilitási megoldásokat nyújt partnereinek. Szakértelmét a szenzortechnológia, valamint a szoftverek és szolgáltatások területén, továbbá saját IoT-felhőjében hasznosítva kínál ügyfelei számára hálózatba kapcsolt, cross-domain megoldásokat egyetlen forrásból. A Bosch csoport stratégiai célja, hogy megkönnyítse a hálózatba kapcsoltságot olyan termékekkel és megoldásokkal, amelyek mesterséges intelligenciát (MI) használnak, vagy annak segítségével fejlesztettek, gyártottak. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata a világ szinte minden országát lefedi. A Bosch csoport világszerte több mint 400 telephelye 2020 első negyedéve óta karbonsemleges. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch világszerte 128 telephelyen 76 100 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén, többek között 38 000 szoftvermérnököt.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu, iot.boschblog.hu, www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse