Miskolc – A miskolci Robert Bosch Starter Motors Generators Kft. tervező osztályának 50 munkatársa úgy döntött, hogy a hagyományos csapatépítő napot az eddigieknél is hasznosabban tölti: a város Szimbiózis Alapítványának Baráthegyi Rehabilitációs Majorságába látogattak, ahol közös munkával újult meg az intézmény számos része.
Az 1991 óta működő Szimbiózis Alapítvány fogyatékossággal élőknek – elsősorban értelmileg akadályozottaknak és autizmussal élőknek segít a hétköznapi életbe való beilleszkedésben. Az alapítvány amellett, hogy olyan életteret és közösségi helyet teremt számukra, ahol szívesen töltik idejüket, dolgoznak, megtanulnak kisebb-nagyobb házimunkákat, szemléletet is formál, a szülőket tapasztalatokkal segítik, sőt munkáltatóknak is tartanak tréningeket a fogyatékos emberek foglalkoztatásával kapcsolatban. A majorság területén egy minősített erdei iskola is működik, ahová sokfelől érkeznek gyerekek, hogy megismerkedjenek az itt élőkkel és az alapítvánnyal. Az alapítvány Baráthegyi Rehabilitációs Majorsága Miskolc Diósgyőr városrészében, a Bükk keleti kapujánál fekszik, az 5 hektáros területen már mintegy másfél évtizede folyik a fejlesztő munka.
Az alapítvány elhivatott munkájához ezúttal a Bosch miskolci munkatársai is szerettek volna tevékenyen hozzájárulni. Az elsősorban technikai területen, tervezőként tevékenykedő kollégák most a gyakorlatban remekeltek. A dolgos csapatépítő nap keretében jól összekovácsolódott az ezermester stáb, hiszen az otthonban élő sérült és autista fiatalok aktívan részt vállaltak a munkálatokban.
Elkészült többek között egy faelemekből álló ház, a majorság új fűszerkerttel lett gazdagabb, a kecskeól tetőt kapott, és a magtároló szerkezetét is összeállították. Ezenkívül szétbontottak egy használaton kívüli régi istállót, és kerítést és gallyakat is gyűjtöttek. „A sokféleség, a befogadó és környezettudatos szemlélet miatt esett az osztály választása az alapítványra. A kollégák is élvezték a hasznos időtöltést, és örültek, hogy egy helyben és a régióban is aktív szervezetet támogathatnak munkájukkal” – mondta Günter Schulze, a Robert Bosch Starter Motors Generators Kft. ügyvezető igazgatója.
Hack Mónika
+36 70 510 5516
A Bosch 1899 óta van jelen Magyarországon. Az 1991-ben újjáalapított regionális kereskedelmi kft.-ből mára jelentős vállalatcsoport, Magyarország egyik legnagyobb külföldi ipari munkaadója lett. A 2015-ös üzleti évben a hazánkban tíz leányvállalattal rendelkező Bosch csoport teljes forgalma 959 milliárd forint, magyarországi forgalma – amelybe nem tartoznak bele a saját vállalatai között folytatott kereskedelmi tevékenységek – 246 milliárd forint volt. A magyarországi Bosch csoport 2016. január 1-jén közel 12 200 munkatársat foglalkoztatott. Az egyes gyártó, kereskedelmi és fejlesztési egységekhez tartozó kereskedői és szervizhálózat a teljes országot lefedi.
A Bosch csoport különböző technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója. Világszerte megközelítőleg 375 000 munkatársat foglalkoztat (2015. december 31-én) és 70,6 milliárd euró árbevételt ért el 2015-ben. A cégcsoport négy üzleti területen végzi tevékenységét, ezek a mobilitási megoldások, az ipari technika, a fogyasztási cikkek, valamint az energia- és épülettechnika. A Bosch csoport magában foglalja a Robert Bosch GmbH-t, annak mintegy 60 országban működő csaknem 440 leányvállalatával és regionális vállalataival együtt. Értékesítési és szolgáltatási partnereit is beleszámítva a Bosch globális gyártási és értékesítési hálózata mintegy 150 országot fed le. A jövőbeli növekedés alapja a vállalat innovatív ereje. A Bosch 55 800 munkatársat foglalkoztat a kutatás és fejlesztés területén világszerte 118 telephelyen. A Bosch csoport stratégiai célja innovatív megoldások létrehozása a hálózatba kapcsolt világ számára. A Bosch csoport termékei és szolgáltatásai hasznos megoldásokkal javítják az élet minőségét. Az „Életre tervezve” szlogen ezt a világszerte elérhető technológiát jelenti.
További információért látogasson el honlapunkra: www.bosch.hu